Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Węgorzewski projekt budowy sieci przydomowych oczyszczalni ścieków w wojewódzkiej czołówce

Data publikacji: 2017-01-04, Data modyfikacji: 2017-03-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Węgorzewski projekt budowy sieci przydomowych oczyszczalni ścieków w wojewódzkiej czołówce

Węgorzewski projekt Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Węgorzewo znalazł się na trzecim miejscu na liście operacji zgłoszonych w ramach poddziałania Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. Gmina Węgorzewo ubiega się o dofinansowanie na poziomie bez mała 2 mln zł zł (kwota pomocy), na realizację inwestycji w gminnym budżecie zabezpieczono  ok. 1 mln 141 tys. zł. We wniosku znalazła się liczba 250 oczyszczalni (taki limit został narzucony przez organizatora konkursu).

O kolejności przysługiwania pomocy decyduje suma uzyskanych punktów, przyznanych na podstawie kryteriów wyboru operacji oraz kryteriów dotyczących specyfiki regionu. Jesteśmy w czołówce, co dalej?

− Teraz pozostaje nam już tylko czekać, aż Warmińsko-Mazurski Urząd Marszałkowski w Olsztynie przeprowadzi kolejną weryfikację wniosków, w zakresie spełniania warunków przyznania pomocy, i ogłosi ostateczną listę wniosków spełniających te warunki − mówi Barbara Kowalewska z Wydziału Infrastruktury i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Węgorzewie. 

Dodajmy, że w związku z pojawieniem się perspektywy pozyskania przez Gminę Węgorzewo kolejnych środków zewnętrznych na budowę przydomowych oczyszczalni (w najbliższych latach, tym razem w ramach programu Polska-Rosja), rozpoczęto przygotowywanie zestawienia mieszkańców chętnych na ich budowę, którzy nie mają jeszcze sporządzonej dokumentacji projektowej.

Każdy mieszkaniec gminy Węgorzewo, który nie wpisał się jeszcze na listę zainteresowanych, może zgłosić chęć budowy oczyszczalni ścieków przy swojej nieruchomości w urzędzie miejskim, w pokoju nr 37.
redakcja, Źródło artykułu: wegorzewo.pl, Autor zdjęć: wegorzewo.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  węgorzewski

  Powiat węgorzewski - siedzibą jest Węgorzewo. Powiat znajduje się w województwie warmińsko-mazurskim. Powiat powstał w 2002 roku. Sąsiaduje z trzema innymi powiatami: gołdapskim, giżyckim oraz kętrzyńskim. Zaliczają się do niego następujące gminy: Węgorzewo, Budry, Pozezdrze. Na obszarze 693 km² mieszka tu 23 tys. osób, z czego 6,1 % ludności powiatu stanowi mniejszość ukraińska. Gospodarka to przede wszystkim rolnictwo.

  Największe atrakcje turystyczne znaleźć można w stolicy powiatu. To tu znajduje się późnogotycki kościół św. Piotra i Pawła z XVII wieku, a także zamek krzyżacki wybudowany w 1398 roku. Podziw budzi również Ratusz z XIX wieku.

   

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola