Belka
Sobota, 27 Kwietnia 2024   imieniny: Felicja, Teofil, Zyta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Nabór do Europejskiej Akademii Młodych Liderów Wsi

Data publikacji: 2022-03-29, Data modyfikacji: 2022-03-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Nabór do Europejskiej Akademii Młodych Liderów Wsi

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego wraz z Fundacją Kuźnia im. Hugona Kołłątaja po raz pierwszy ogłaszają nabór uczestników do Europejskiej Akademii Młodych Liderów Wsi z województwa warmińsko-mazurskiego. Pierwsza edycja akademii w województwie warmińsko-mazurskim potrwa od 12 do 15 maja 2022 roku w Folwarku Tumiany.

Europejska Akademia Młodych Liderów Wsi jest pomysłem na otwarcie się na ludzi młodych, którzy interesują się Unią Europejską i są aktywni w swoich społecznościach lokalnych. Ważny przy tym jest element budowania wspólnoty młodych liderów zarówno podczas szkoleń, jak i po ich zakończeniu (m.in. współpraca z punktem Europe Direct) oraz - na późniejszym etapie - wspierania ich działań.

Europejska Akademia Młodych Liderów Wsi to innowacyjny projekt liderski przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, skierowany do osób w wieku 18-30 lat, którzy przez 4 dni przejdą bezpłatne intensywne szkolenie prowadzone przez najlepszych specjalistów z zakresu prawa, finansów, spraw europejskich oraz trenerów umiejętności miękkich.

W programie znajdą się np. warsztaty z: pozyskiwania środków na działalność na obszarach wiejskich i aktywizacji środowisk lokalnych, procesów decyzyjnych, autoprezentacji, wystąpień publicznych, współpracy z mediami. Planowane są również spotkania z przedstawicielami m.in.: instytucji europejskich, urzędów marszałkowskich, wójtami, burmistrzami i prezydentami.

Celem projektu jest rozwój osobisty oraz wyposażenie „liderów lokalnych” w wiedzę i umiejętności pozwalające na skuteczną działalność na terenach wiejskich, a także współpracę z punktem Europe Direct, co powinno także sprzyjać ich pozostaniu/powrotowi na tereny wiejskie.

Regulamin Europejskiej Akademia Młodych Liderów Wsi przewiduje m.in. zapewnienie osobom uczestniczącym zakwaterowanie, wyżywienie, zwrot kosztów dojazdu, materiały szkoleniowe oraz ubezpieczenie NNW. Uczestnicy powinni zamieszkiwać na terenach wiejskich lub w miastach do 20 tys. mieszkańców.

Zgłoszenia przyjmowane są do 22 kwietnia 2022 roku na adres e-mail: [email protected].

Liczba uczestników ograniczona do 50 osób, przy czym dopuszcza się 3-5 osobowe grupy z jednej gminy.

Szczegółowych informacji udziela Dariusz Sargalski (pod nr tel. +48 (89) 52 19 278). Informacje można również uzyskać z Fundacji Kuźnica im. Hugona Kołłątaja: [email protected], tel.: +48 504 419 785.

, Źródło artykułu: Urząd Miejski w Węgorzewie
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    węgorzewski

    Powiat węgorzewski - siedzibą jest Węgorzewo. Powiat znajduje się w województwie warmińsko-mazurskim. Powiat powstał w 2002 roku. Sąsiaduje z trzema innymi powiatami: gołdapskim, giżyckim oraz kętrzyńskim. Zaliczają się do niego następujące gminy: Węgorzewo, Budry, Pozezdrze. Na obszarze 693 km² mieszka tu 23 tys. osób, z czego 6,1 % ludności powiatu stanowi mniejszość ukraińska. Gospodarka to przede wszystkim rolnictwo.

    Największe atrakcje turystyczne znaleźć można w stolicy powiatu. To tu znajduje się późnogotycki kościół św. Piotra i Pawła z XVII wieku, a także zamek krzyżacki wybudowany w 1398 roku. Podziw budzi również Ratusz z XIX wieku.

     

     

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola