Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

XXII Finał WOŚP

Data publikacji: 2014-01-08, Data modyfikacji: 2014-01-08
A A AWydrukDrukuj  
 

Podczas ubiegłorocznego XXI Finału WOŚP zebrano w Węgorzewie ponad 14 tys. złotych.

 

12 stycznia podczas 22. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Węgorzewie na Placu Wolności oprócz koncertów i tradycyjnych licytacji nie zabraknie także wielu atrakcji.

 

W tym roku rzesza wolontariuszy będzie kwestować na rzecz zakupu specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Kwesta będzie trwać w godzinach 9:00-14:00, a wolontariuszy będzie można spotkać na ulicach Węgorzewa, Buder, Radziej i Pozezdrza.

 

Na miłośników zmagań terenowych czeka nie lada atrakcja jaką będzie I Zlot Turystyczny Aut Terenowych 4×4. Otwarcie zlotu o godz. 9:00 na Placu Wolności, a finał o godz. 14:00.

 

Od godz. 14:00 odbywać się będzie koncert podczas, którego zagrają m.in. De Krabers, Louddamnit i Sunset Limited z Klubu 11 MPA oraz adepci ze studia wokalnego WCK. Będzie można wybrać się na przejażdżkę quadem i podnośnikiem strażackim, obejrzeć, a nawet siąść za sterami pojazdów wojskowych z węgorzewskiego pułku a także zjeść gorącą grochówkę. Pomiędzy koncertami odbywać się będą licytacje.

 

Organizatorami koncertu jest Burmistrz Węgorzewa, Węgorzewskie Centrum Kultury, 11 Pułk Artylerii, Klub 11. Pułku Artylerii oraz Straż Graniczna Węgorzewo, Mazury 4×4.

 

Urząd Miasta Węgorzewo, Źródło artykułu: www.wegorzewo.pl, Autor zdjęć: Urząd Miasta Węgorzewo
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  węgorzewski

  Powiat węgorzewski - siedzibą jest Węgorzewo. Powiat znajduje się w województwie warmińsko-mazurskim. Powiat powstał w 2002 roku. Sąsiaduje z trzema innymi powiatami: gołdapskim, giżyckim oraz kętrzyńskim. Zaliczają się do niego następujące gminy: Węgorzewo, Budry, Pozezdrze. Na obszarze 693 km² mieszka tu 23 tys. osób, z czego 6,1 % ludności powiatu stanowi mniejszość ukraińska. Gospodarka to przede wszystkim rolnictwo.

  Największe atrakcje turystyczne znaleźć można w stolicy powiatu. To tu znajduje się późnogotycki kościół św. Piotra i Pawła z XVII wieku, a także zamek krzyżacki wybudowany w 1398 roku. Podziw budzi również Ratusz z XIX wieku.

   

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola