Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Węgorzewscy artylerzyści dla „Szlachetnej Paczki”

Data publikacji: 2013-12-20, Data modyfikacji: 2013-12-20
A A AWydrukDrukuj  
 

Żołnierze z 11 Mazurskiego Pułku Artylerii w Węgorzewie włączyli się w akcję "Szlachetna Paczka"

 

Żołnierze 11 Mazurskiego Pułku Artylerii w Węgorzewie po raz kolejny udowodnili, że potrafią skutecznie prowadzić nie tylko swoją bieżącą działalność szkoleniową w garnizonie i na poligonach, ale udzielają się także w innych dziedzinach.

 

Do tegorocznej edycji ogólnopolskiej akcji świątecznej pomocy osobom najuboższym „Szlachetna Paczka” aktywnie włączyli się żołnierze węgorzewskiego pułku przeprowadzając zbiórkę pieniędzy na zakup artykułów pierwszej potrzeby dla osób najbardziej potrzebujących. Podczas akcji zebrano ponad 4500 zł, za które zakupiono m.in. żywność, ubrania, środki higieny, sprzęt AGD oraz inne przedmioty wskazane wcześniej przez potrzebujących. „Jestem dumna z żołnierzy naszego pułku, że nie są obojętni na ludzką biedę, potrafią wczuć się w trudną sytuację innych i chcą pomagać – mówi Monika Kempa, psycholog z 11 pa, główny inicjator i koordynator akcji w pułku – Dzięki ich życzliwości i hojności 3 rodziny będą mieć naprawdę spokojne Święta. Myślę też, że drobne podarunki, przekazane z szacunkiem i sympatią, przyniosą rodzinom radosny nastrój i nadzieję na lepsze jutro”. Relacje z doręczenia paczek potrzebującym oraz podziękowania od obdarowanych, jakie dotarły do jednostki, dały kolejny powód do satysfakcji z pełnionej służby.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Urząd Miasta Węgorzewo, Źródło artykułu: www.wegorzewo.pl, Autor zdjęć: Urząd Miasta Węgorzewo
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  węgorzewski

  Powiat węgorzewski - siedzibą jest Węgorzewo. Powiat znajduje się w województwie warmińsko-mazurskim. Powiat powstał w 2002 roku. Sąsiaduje z trzema innymi powiatami: gołdapskim, giżyckim oraz kętrzyńskim. Zaliczają się do niego następujące gminy: Węgorzewo, Budry, Pozezdrze. Na obszarze 693 km² mieszka tu 23 tys. osób, z czego 6,1 % ludności powiatu stanowi mniejszość ukraińska. Gospodarka to przede wszystkim rolnictwo.

  Największe atrakcje turystyczne znaleźć można w stolicy powiatu. To tu znajduje się późnogotycki kościół św. Piotra i Pawła z XVII wieku, a także zamek krzyżacki wybudowany w 1398 roku. Podziw budzi również Ratusz z XIX wieku.

   

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola