Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Warsztaty metodyczne młodzieżowej radny

Data publikacji: 2014-01-28, Data modyfikacji: 2014-01-28
A A AWydrukDrukuj  
 

Młodzieżowa Rada Miejska w Węgorzewie

 

W dniach 24-26 stycznia br. członkowie nowo wybranej Młodzieżowej Rady Miejskiej w Węgorzewie uczestniczyli w warsztatach medycznych prowadzonych przez panią Aleksandrę Turską, wieloletnią radną MRM z Tczewa, członka władz Ogólnopolskiej federacji Młodzieżowych Rad Miejskich, organizatora i animatora kulturalnego. Dodatkowo radni spotkali się z Dyrektorem WCK panem Mirosławem Błudniem, kierownikiem OSIR panem Mariuszem Niedziółką oraz Dyrektorem COP, panem Markiem Lipskim. Pierwsi dwaj skupili się przede wszystkim na próbie wypracowania modelu komunikacji miedzy tymi dwiema instytucjami a młodzieżą i ich reprezentacją. Mówili o sposobach diagnozowania i artykułowania potrzeb, o uwarunkowaniach finansowych. Dyrektor COP skupił się zaś nad możliwościami pozyskiwania środków zewnętrznych przez młodzieżowe grupy nieformalne.

 

Jednak najważniejsze były zajęcia z A. Turską. Młodzi radni zapoznali się z zasadami funkcjonowania samorządów młodzieżowych, z formami pracy Rad Młodzieżowych. Poznali sposoby jak budować plany pracy, jak odróżniać to co potrzebne od tego co realne. Wiele ożywienia w szkoleniu wniosły zajęcia dotyczące oceny szans i możliwości miasta, gminy, powiatu.

 

Zajęcia zakończyły się opracowaniem raportu, które Prezydium przedstawi Burmistrzowi. Ważnym elementem szkolenia była też integracja radnych – pochodzących przecież z różnych środowisk, szkół, miejscowości. Temu służył m.in. wieczór filmowy.

 

 

 

 

 

 

 

Urząd Miasta Węgorzewo, Źródło artykułu: www.wegorzewo.pl, Autor zdjęć: Urząd Miasta Węgorzewo
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  węgorzewski

  Powiat węgorzewski - siedzibą jest Węgorzewo. Powiat znajduje się w województwie warmińsko-mazurskim. Powiat powstał w 2002 roku. Sąsiaduje z trzema innymi powiatami: gołdapskim, giżyckim oraz kętrzyńskim. Zaliczają się do niego następujące gminy: Węgorzewo, Budry, Pozezdrze. Na obszarze 693 km² mieszka tu 23 tys. osób, z czego 6,1 % ludności powiatu stanowi mniejszość ukraińska. Gospodarka to przede wszystkim rolnictwo.

  Największe atrakcje turystyczne znaleźć można w stolicy powiatu. To tu znajduje się późnogotycki kościół św. Piotra i Pawła z XVII wieku, a także zamek krzyżacki wybudowany w 1398 roku. Podziw budzi również Ratusz z XIX wieku.

   

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola