Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Walentynkowa akcja profilaktyczna

Data publikacji: 2014-02-11, Data modyfikacji: 2014-02-11
A A AWydrukDrukuj  
 

Kartka walentynkowa przygotowaną przez KC ds. AIDS.

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Węgorzewie informuje o działaniach przygotowanych przez Krajowe Centrum ds. AIDS, które we współpracy z młodymi artystami przygotowało oryginalną akcję. Ma ona na celu zachęcać przede wszystkim młode, ale pełnoletnie osoby do wykonania testu w kierunku HIV.

Zbliżają się walentynki, święto zakochanych obchodzone 14 lutego. Z tej okazji zachęcamy do wykonania testu w kierunku HIV, który jest wyrazem troski o zdrowie, zarówno swoje własne, jak i naszego Walentego lub Walentynki. Szacuje się, że w Polsce być może nawet 70% osób zakażonych HIV nie wie o swoim zakażeniu. Obserwuje się jednocześnie wzrost liczby zakażeń HIV drogą kontaktów seksualnych (homo/heteroseksualnych), szczególnie w populacji osób w wieku 20 -49 lat. Problemem wśród Polaków pozostaje brak odniesienia ryzyka zakażeniem HIV do własnej osoby oraz zbyt mała świadomość konieczności poznania własnego statusu serologicznego (rozważanie wykonania testu w kierunku HIV).

 

W związku z tym zachęcamy do odwiedzania strony internetowej PSSE w Węgorzewie, na której znajdziecie Państwo informację na temat „Walentynkowej akcji profilaktycznej” oraz specjalnie przygotowaną przez KC ds. AIDS kartkę walentynkową, którą można przesłać drogiej osobie drogą e-mailową.

 

Urząd Miasta Węgorzewo, Źródło artykułu: www.wegorzewo.pl, Autor zdjęć: Urząd Miasta Węgorzewo
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  węgorzewski

  Powiat węgorzewski - siedzibą jest Węgorzewo. Powiat znajduje się w województwie warmińsko-mazurskim. Powiat powstał w 2002 roku. Sąsiaduje z trzema innymi powiatami: gołdapskim, giżyckim oraz kętrzyńskim. Zaliczają się do niego następujące gminy: Węgorzewo, Budry, Pozezdrze. Na obszarze 693 km² mieszka tu 23 tys. osób, z czego 6,1 % ludności powiatu stanowi mniejszość ukraińska. Gospodarka to przede wszystkim rolnictwo.

  Największe atrakcje turystyczne znaleźć można w stolicy powiatu. To tu znajduje się późnogotycki kościół św. Piotra i Pawła z XVII wieku, a także zamek krzyżacki wybudowany w 1398 roku. Podziw budzi również Ratusz z XIX wieku.

   

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola