Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Styczniowa Sesja Rady Miejskiej

Data publikacji: 2014-01-30, Data modyfikacji: 2014-01-30
A A AWydrukDrukuj  
 

Przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Wierzchowski poprosił zebranych o uczczenie minutą ciszy zmarłego.

 

XLVIII Sesję Rady Miejskiej w Węgorzewie, która odbyła się w dniu 29 stycznia 2014 r. (środa), rozpoczęto minutą ciszy ku pamięci Śp. Franciszka Brzozowskiego – emerytowanego nauczyciela i dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie.

 

Następnie przyjęto informację o stanie zagrożenia narkomanią wśród młodzieży, stanie opieki zdrowotnej oraz realizowanych inwestycjach w 2013 r. i źródłach ich finansowania w Gminie. Przyjęto także cenę skuteczności działania Biura Promocji Urzędu Miejskiego i plan działań na rok 2014 jak również ocenę działalności Węgorzewskiego Centrum Kultury i innych podmiotów działających na terenie Gminy w zakresie upowszechniania kultury.

 

Poza tym oraz stałymi punktami obrad powzięto uchwały w sprawie zbycia nieruchomości, uchylenia uchwały Nr XXXV/229/2005 Rady Miejskiej w Węgorzewie z dnia 23 lutego 2005 r., przyjęcia Gminnego programu Wspierania Rodziny na lata 2014-2016, określenia zasad zwrotu wydatków w zakresie dożywiania i ustanowienia wieloletniego programu osłonowego w zakresie dożywiania „Pomoc gminy w zakresie dożywiania” na lata 2014-2020, podwyższenia kryterium dochodowego, uprawniającego do przyznania pomocy w formie świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności , przyjęcia Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy na lata 2014-2020 oraz zmian w budżecie Gminy Węgorzewo na rok 2014.

 

Uchwała w sprawie rozpatrzenia skargi Pana R. B. na działalność Komendanta Straży Miejskie w Węgorzewie nie została podjęta natomiast druga uchwała w sprawie rozpatrzenia skargi Pana R. B. na działalność Komendanta Straży Miejskiej w Węgorzewie została podjęta z zmianami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Urząd Miasta Węgorzewo, Źródło artykułu: www.wegorzewo.pl, Autor zdjęć: Urząd Miasta Węgorzewo
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  węgorzewski

  Powiat węgorzewski - siedzibą jest Węgorzewo. Powiat znajduje się w województwie warmińsko-mazurskim. Powiat powstał w 2002 roku. Sąsiaduje z trzema innymi powiatami: gołdapskim, giżyckim oraz kętrzyńskim. Zaliczają się do niego następujące gminy: Węgorzewo, Budry, Pozezdrze. Na obszarze 693 km² mieszka tu 23 tys. osób, z czego 6,1 % ludności powiatu stanowi mniejszość ukraińska. Gospodarka to przede wszystkim rolnictwo.

  Największe atrakcje turystyczne znaleźć można w stolicy powiatu. To tu znajduje się późnogotycki kościół św. Piotra i Pawła z XVII wieku, a także zamek krzyżacki wybudowany w 1398 roku. Podziw budzi również Ratusz z XIX wieku.

   

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola