Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Przedświąteczne zakupy – nie kuś złodzieja

Data publikacji: 2013-12-16, Data modyfikacji: 2013-12-17
A A AWydrukDrukuj  
 

Okres przedświąteczny wielu z nas poświęci na zakupy. Pośpiech, roztargnienie, sprawiają, że skupiając uwagę na zakupach często zapominamy o własnym bezpieczeństwie.

 

W tym momencie możemy stracić telefon, portfel, dokumenty. Uważajmy więc w sklepach, na targowiskach, przy bankomatach, nie pozostawiajmy wartościowych przedmiotów w samochodach. Uważać też musimy na wirtualnych zakupach w sklepach internetowych Jeżeli chcemy się tego ustrzec stosujmy się do kilku prostych zasad podczas zakupów.

 

W okresie przedświątecznym złodzieje nie próżnują. Wykorzystują każdą okazję, by w odpowiedniej chwili okraść swoją ofiarę. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.

 

Podczas pobytu w sklepach, na parkingach i innych zatłoczonych miejscach pilnujmy własnych torebek i kieszeni. Torebki warto przytrzymywać dłonią, portfele nosić w wewnętrznych kieszeniach marynarek, kurtek, płaszczy. Warto też pamiętać, aby podczas pakowania zakupów nie pozostawiać portmonetek i toreb bez kontroli. Taką sytuację mogą wykorzystać złodzieje.

 

Ważne jest aby nie pozostawiać w samochodach, na widocznym miejscu, torebek, saszetek i przedmiotów wartościowych. Ograniczmy do minimum używanie telefonów komórkowych na ulicach, w parkach i wszystkich tych miejscach gdzie mógłby on zostać znienacka nam wyrwany.

 

Coraz większą popularnością cieszą się zakupy w Internecie. Bądźmy ostrożni przy zawieraniu takich transakcji. Uważajmy na super okazje. Jeśli bierzemy udział w aukcji internetowej, sprawdź wiarygodność sprzedawcy, jego poprzednie aukcje oraz opinie kupujących na jego temat. Warto też przy licytacji w Internecie poczekać do zakończenia aukcji zanim przelejemy pieniądze sprzedawcy. Koniecznie chronić należy swoje dane osobowe i hasła dostępu. Nie wysyłajmy nikomu kserokopii swoich dokumentów oraz haseł.

 

Pamiętajmy, że odpowiednie zadbanie o własne bezpieczeństwo w wielu sytuacjach może uchronić nas od stania się ofiarą przestępstwa i groźnego zdarzenia drogowego.

 

 

 

Urząd Miasta Węgorzewo, Źródło artykułu: www.wegorzewo.pl, Autor zdjęć: Urząd Miasta Węgorzewo
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  węgorzewski

  Powiat węgorzewski - siedzibą jest Węgorzewo. Powiat znajduje się w województwie warmińsko-mazurskim. Powiat powstał w 2002 roku. Sąsiaduje z trzema innymi powiatami: gołdapskim, giżyckim oraz kętrzyńskim. Zaliczają się do niego następujące gminy: Węgorzewo, Budry, Pozezdrze. Na obszarze 693 km² mieszka tu 23 tys. osób, z czego 6,1 % ludności powiatu stanowi mniejszość ukraińska. Gospodarka to przede wszystkim rolnictwo.

  Największe atrakcje turystyczne znaleźć można w stolicy powiatu. To tu znajduje się późnogotycki kościół św. Piotra i Pawła z XVII wieku, a także zamek krzyżacki wybudowany w 1398 roku. Podziw budzi również Ratusz z XIX wieku.

   

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola