Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pociąg Węgorzewo - Kętrzyn 2016

 
33-kilometrowa linia kolejowa 259, łącząca Kętrzyn z Węgorzewem odegrała ważną historyczną rolę jako droga dostaw materiałów budowlanych m.in. do budowy Kanału Mazurskiego, głównej siedziby Hitlera w Wilczym Szańcu czy bunkrów w Mamerkach. Po wojnie odbywał się tu regularny ruch pasażerski, aż do roku 1992, kiedy to do Węgorzewa zajechał ostatni pociąg. Obecnie linia wpisana jest do rejestru zabytków i stanowi sporą atrakcję turystyczną regionu za sprawą pociągów uruchamianych przez prywatnego przewoźnika, grupę SKPL. Po rocznej przerwie (w 2015 pociąg nie kursował) w tym roku w okresie wakacyjnym były to trzy pary pociągów codziennie, natomiast we wrześniu 2x dziennie w weekendy. Skład złożony jest z lokomotywy SM30-892 oraz prawdziwej perełki w postaci niemal 50-letniego ryflaka typu 102A, po generalnym remoncie. Przejazd na całej trasie z Węgorzewa do Kętrzyna zajmuje godzinę i 23 minuty. W Kętrzynie pociągi skomunikowane są z połączeniami dalekobieżnymi.

 


100% KOLEJ
 
Data pliku video: 2016-09-07, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  węgorzewski

  Powiat węgorzewski - siedzibą jest Węgorzewo. Powiat znajduje się w województwie warmińsko-mazurskim. Powiat powstał w 2002 roku. Sąsiaduje z trzema innymi powiatami: gołdapskim, giżyckim oraz kętrzyńskim. Zaliczają się do niego następujące gminy: Węgorzewo, Budry, Pozezdrze. Na obszarze 693 km² mieszka tu 23 tys. osób, z czego 6,1 % ludności powiatu stanowi mniejszość ukraińska. Gospodarka to przede wszystkim rolnictwo.

  Największe atrakcje turystyczne znaleźć można w stolicy powiatu. To tu znajduje się późnogotycki kościół św. Piotra i Pawła z XVII wieku, a także zamek krzyżacki wybudowany w 1398 roku. Podziw budzi również Ratusz z XIX wieku.

   

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola