Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Obchody Dnia Niepoldległości w Węgorzewie

Data publikacji: 2013-11-12, Data modyfikacji: 2013-11-12
A A AWydrukDrukuj  
 

Podczas obchodów Dnia Niepodległości można było obejrzeć i siąść za sterami wyrzutni rakietowej Langusta.

 

Mieszkańcy Węgorzewa świętowali 95. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, w której uczestniczyli władze samorządowe, służby mundurowe KPP i PSP, żołnierze 11MPA, poczty sztandarowe związków kombatanckich oraz szkół, duchowieństwo i mieszkańcy.

 

Główne obchody rozpoczęły się na Placu Wolności od złożenia meldunku dowódcy 11MPA oraz wciągnięcia na maszt flagi państwowej. Po przywitaniu zaproszonych gości przez zastępcę dowódcy 11MPA ppłk. Krzysztofa Brodeckiego, Burmistrz Węgorzewa Krzysztof Piwowarczyk wygłosił mowę okolicznościową.

 

Następnie odczytano Niepodległościowy Apel Pamięci, który przypomniał bojowników o wolność, poległych i oddanych ojczyźnie żołnierzy i patriotów. Ich pamięć uhonorowała podwójna salwa honorowa.

 

Zebrani na Placu Wolności mieli okazję przyjrzeć się defiladzie wojskowej pododdziałów 11MPA oraz obejrzeć sprzęt bojowy będący na wyposażeniu pułku.

 

Urząd Miasta Węgorzewo, Źródło artykułu: www.wegorzewo.pl, Autor zdjęć: Urząd Miasta Węgorzewo
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  węgorzewski

  Powiat węgorzewski - siedzibą jest Węgorzewo. Powiat znajduje się w województwie warmińsko-mazurskim. Powiat powstał w 2002 roku. Sąsiaduje z trzema innymi powiatami: gołdapskim, giżyckim oraz kętrzyńskim. Zaliczają się do niego następujące gminy: Węgorzewo, Budry, Pozezdrze. Na obszarze 693 km² mieszka tu 23 tys. osób, z czego 6,1 % ludności powiatu stanowi mniejszość ukraińska. Gospodarka to przede wszystkim rolnictwo.

  Największe atrakcje turystyczne znaleźć można w stolicy powiatu. To tu znajduje się późnogotycki kościół św. Piotra i Pawła z XVII wieku, a także zamek krzyżacki wybudowany w 1398 roku. Podziw budzi również Ratusz z XIX wieku.

   

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola