Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Mikołajki w SP Perły

Data publikacji: 2013-12-09, Data modyfikacji: 2013-12-09
A A AWydrukDrukuj  
 

Każde dziecko otrzymało paczkę (prawie 3 kg) ze słodyczami, które przybyły do nich z południa Polski.

 

Po raz kolejny FFiL Śnieżka SA sprawiła dla SP w Perłach taką miłą niespodziankę, że radość, którą 6 grudnia przeżyli i nauczyciele, i uczniowie, trudno wyrazić słowami. To była prawdziwa uczta mikołajkowa!

 

Z przyjemnością patrzyliśmy na reakcję, zdziwione i uradowane miny dzieci, które wyszły na przerwę i pod choinką ujrzały 116 paczek. Ale zanim je otrzymały, te mniej grzeczne dzieci (i nie tylko dzieci!) musiały podejść do wysłannika Mikołaja i przyznać się do swoich przewinień. Po symbolicznym użyciu rózgi przez Panią Mikołajową przewinienia zostały darowane i już wszyscy mogli odetchnąć, bo wiedzieli, że upominki trafią w ich ręce.

 

W części artystycznej obejrzeliśmy przedstawienie pt. „Czy Mikołaj może się pomylić?” przygotowane przez P. Edytę Szarmacher – Stasiak i uczniów kl. IV – VI. Dzieci napisały listy do Mikołaja, jednak kiedy nadszedł ten upragniony dzień, okazało się, że Paulina dostała lalkę inną niż ta, o którą prosiła w liście. Podobnie było z robotem Pawła. Rozczarowane pobiegły do rodziców ze skargą. Mama wyjaśniła, że Mikołaj jest bardzo mądry. Ma w tym swój cel – tylko wybranym i wyjątkowym dzieciom daje inne zabawki. Dodała: „Jeśli przyjmiecie z radością zabawki, jakie dostaliście w prezencie, będzie do dowód, że potraficie się dzielić. Wasze wymarzone zabawki będą mogły trafić do kogoś, kto ich bardziej potrzebuje.” Dzięki Mikołajowi dzieci wiedziały, że są kimś wyjątkowym.

 

Po występie nadszedł ten długo wyczekiwany moment – rozdanie prezentów. Każda paczka była podpisana, więc nie było mowy, że nasz Śnieżkowy Mikołaj o kimś zapomniał. Z uśmiechem dzieci wybiegały po swoje upominki i pewnie od razu zabrałyby się za rozpakowywanie, gdyby nie to, że chciały później wykonać wspólne zdjęcie i podziękować Śnieżce i P. Piotrowi Mikrutowi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Urząd Miasta Węgorzewo, Źródło artykułu: www.wegorzewo.pl, Autor zdjęć: Urząd Miasta Węgorzewo
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  węgorzewski

  Powiat węgorzewski - siedzibą jest Węgorzewo. Powiat znajduje się w województwie warmińsko-mazurskim. Powiat powstał w 2002 roku. Sąsiaduje z trzema innymi powiatami: gołdapskim, giżyckim oraz kętrzyńskim. Zaliczają się do niego następujące gminy: Węgorzewo, Budry, Pozezdrze. Na obszarze 693 km² mieszka tu 23 tys. osób, z czego 6,1 % ludności powiatu stanowi mniejszość ukraińska. Gospodarka to przede wszystkim rolnictwo.

  Największe atrakcje turystyczne znaleźć można w stolicy powiatu. To tu znajduje się późnogotycki kościół św. Piotra i Pawła z XVII wieku, a także zamek krzyżacki wybudowany w 1398 roku. Podziw budzi również Ratusz z XIX wieku.

   

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola