Belka
Wtorek, 19 Marca 2024   imieniny: Bogdan, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Letnie przysmaki mieszkańców warmińsko-mazurskiego

Data publikacji: 2017-06-27, Data modyfikacji: 2017-06-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Letnie przysmaki mieszkańców warmińsko-mazurskiego

Kiedy za oknem jest coraz cieplej, mamy więcej okazji do spożywania dań na zewnątrz. Już teraz zachęcamy do rozpoczęcia sezonu letnich przyjęć z najbliższymi! Oczywiście, podczas takich spotkań nie może zabraknąć pysznych i aromatycznych potraw.

Lato sprzyja spożywaniu posiłków na świeżym powietrzu!

Wraz z pierwszymi promieniami słońca przychodzą na myśl pikniki, grille i wyjazdy za miasto. Lubimy spożywać posiłki na zewnątrz, bo to wyjątkowa okazja na spędzenie czasu z bliskimi. Jakie potrawy najczęściej przygotowują do zjedzenia na świeżym powietrzu mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego?

91% stawia na grillowane mięso, 70% na letnie sałatki, 51% na grillowane warzywa, a 32% serwuje kanapki.

Co ciekawe, w przygotowaniu posiłków spożywanych poza domem oprócz 90% kobiet, angażuje się także aż 76% mężczyzn. Chętnie pomagają też najmłodsi z tego regionu (40%).*

Letnie smaki z grilla

Mieszkańcy warmińsko-mazurskiego przepadają za grillowanym mięsem (91%) i grillowanymi warzywami (51%). W tym roku proponujemy zaskoczyć bliskich szaszłykami z karkówki.

Składniki:

Karkówka (0,5 kg)
Duże winne jabłko (1 sztuka)
Czerwona cebula (2 sztuki)
Słodka musztarda (1 łyżka)
Świeży tymianek (1 łyżka)
Sól i pieprz (do smaku)
Sos Ziołowy w butelce (do smaku)

Przygotowanie:

Karkówkę kroimy w dużą kostkę, przekładamy do miski i doprawiamy musztardą, tymiankiem, solą i pieprzem. Cebulę obieramy i kroimy w ósemki. Następnie kroimy w ósemki jabłko, a każdą ósemkę jeszcze na pół. Na patyczki do szaszłyków nadziewamy na przemian karkówkę, jabłko i cebulę. Pieczemy na rozgrzanym grillu przez kilka minut z każdej strony, aż mięso będzie upieczone.

W ciepłe dni przyda się orzeźwienie!

Do wyboru mamy dwie odsłony chłodników: warzywne i całkiem nowe – owocowe. Odkryj je wszystkie i ciesz się prawdziwym orzeźwieniem w upalny dzień! Na ucztę na świeżym powietrzu proponujemy przygotować pyszny chłodnik wiśniowy. To idealny wybór na przypomnienie sobie smaków dzieciństwa w letnie popołudnie!

Składniki:

Chłodnik wiśniowy (1 opakowanie)
Jogurt naturalny (500 ml)
Biały twaróg (125 g)
Świeża bazylia (do dekoracji)
Świeże wiśnie (do dekoracji)

Przygotowanie:

Zawartość opakowania Chłodniku wiśniowego zalewamy 300 ml wrzącej wody, dobrze mieszamy, i studzimy do temperatury pokojowej. Dokładamy pokrojony w kostkę twaróg i posiekaną bazylię. Następnie dodajemy jogurt i wszystko razem dokładnie mieszamy, po czym wkładamy do lodówki na 1 godzinę. Gotowy chłodnik podajemy udekorowany świeżymi wiśniami. Smacznego!

*Badanie konsumenckie „Odkrywamy smaki rodzinnych chwil”, przeprowadzone przez firmę Millward Brown na zlecenie marki WINIARY, 2014.

IP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    węgorzewski

    Powiat węgorzewski - siedzibą jest Węgorzewo. Powiat znajduje się w województwie warmińsko-mazurskim. Powiat powstał w 2002 roku. Sąsiaduje z trzema innymi powiatami: gołdapskim, giżyckim oraz kętrzyńskim. Zaliczają się do niego następujące gminy: Węgorzewo, Budry, Pozezdrze. Na obszarze 693 km² mieszka tu 23 tys. osób, z czego 6,1 % ludności powiatu stanowi mniejszość ukraińska. Gospodarka to przede wszystkim rolnictwo.

    Największe atrakcje turystyczne znaleźć można w stolicy powiatu. To tu znajduje się późnogotycki kościół św. Piotra i Pawła z XVII wieku, a także zamek krzyżacki wybudowany w 1398 roku. Podziw budzi również Ratusz z XIX wieku.

     

     

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola