Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Gmina Węgorzewo: żyj aktywnie!

 
Węgorzewo z lotu ptaka (i nie tylko). Gmina Węgorzewo położona w północnej części Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich to idealne miejsce do aktywnego wypoczynku dla rowerzystów, miłośników pieszych wędrówek, jazdy konnej i sportów ekstremalnych i wodniaków. Różnorodność ukształtowania terenu, walory krajobrazowo-przyrodnicze gminy, niepowtarzalne widoki mazurskich jezior, stwarzają doskonałe warunki do uprawiania turystyki aktywnej. Nowo powstałe szlaki rowerowe zachęcają do korzystania z infrastruktury zarówno wytrawnych cyklistów, jak i amatorów zwykłych przejażdżek. Fot. Archiwum Biura Promocji gminy Węgorzewo

 


Gmina Węgorzewo
 
Data pliku video: 2018-01-03, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  węgorzewski

  Powiat węgorzewski - siedzibą jest Węgorzewo. Powiat znajduje się w województwie warmińsko-mazurskim. Powiat powstał w 2002 roku. Sąsiaduje z trzema innymi powiatami: gołdapskim, giżyckim oraz kętrzyńskim. Zaliczają się do niego następujące gminy: Węgorzewo, Budry, Pozezdrze. Na obszarze 693 km² mieszka tu 23 tys. osób, z czego 6,1 % ludności powiatu stanowi mniejszość ukraińska. Gospodarka to przede wszystkim rolnictwo.

  Największe atrakcje turystyczne znaleźć można w stolicy powiatu. To tu znajduje się późnogotycki kościół św. Piotra i Pawła z XVII wieku, a także zamek krzyżacki wybudowany w 1398 roku. Podziw budzi również Ratusz z XIX wieku.

   

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola