Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

40 Międzynarodowy Jarmark Folkloru w Węgorzewie

 
Doroczna, największa taka impreza w regionie, organizowana tradycyjnie pod koniec lipca lub na początku sierpnia w centrum Węgorzewa (na placu Wolności) przez węgorzewskie Muzeum Kultury Ludowej (jednostka Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego). W 2017 roku odbyła się 40. edycja Jarmarku. W programie wydarzenia tradycyjnie znalazły się targi sztuki ludowej i rękodzieła (w tym roku gościmy ponad 250 wystawców!), przegląd zespołów folklorystycznych, kapel i solistów z Polski i z krajów ościennych, pokazy warsztatowe tradycyjnego rzemiosła, a także konsultacje merytoryczne dla zespołów i solistów. Więcej: wegorzewo.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/117853/jarmark_folkloru_tu_sie_obkupisz_posluchasz_ludowej_muzyki_na_zy Organizator: Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie (muzeum-wegorzewo.pl) Wydarzenie wspófinansowane przez Gminę Węgorzewo Fot. Anna Styrańczak (BP/UM)

 


Gmina Węgorzewo
 
Data pliku video: 2017-08-07, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  węgorzewski

  Powiat węgorzewski - siedzibą jest Węgorzewo. Powiat znajduje się w województwie warmińsko-mazurskim. Powiat powstał w 2002 roku. Sąsiaduje z trzema innymi powiatami: gołdapskim, giżyckim oraz kętrzyńskim. Zaliczają się do niego następujące gminy: Węgorzewo, Budry, Pozezdrze. Na obszarze 693 km² mieszka tu 23 tys. osób, z czego 6,1 % ludności powiatu stanowi mniejszość ukraińska. Gospodarka to przede wszystkim rolnictwo.

  Największe atrakcje turystyczne znaleźć można w stolicy powiatu. To tu znajduje się późnogotycki kościół św. Piotra i Pawła z XVII wieku, a także zamek krzyżacki wybudowany w 1398 roku. Podziw budzi również Ratusz z XIX wieku.

   

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola